O mně

Jmenuji se Markéta Matyášová, narodila jsem se ve východních Čechách dne 25. 3. 1983. Od dětství jsem velká milovnice jídla, vaření i pečení a časem i vymýšlení nových receptů, ovšem nebojím se ani nových výzev a využívám svou fantazii i v podobě vytváření neotřelých chutí a kombinací.

Jako 13 letá slečna jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, co je to onemocnět anorexií. Jen díky své milující rodině jsem vše zvládla a ve zdraví jsem nad touto nemocí zvítězila. Vím moc dobře, jaké to je, když se vám někdo posmívá, že máte pár kilo navíc a k tomu jako bonus i nízké sebevědomí.

Díky všem dosavadním zkušenostem, vzdělání ve výživě, své vlastní cestě životem s cílem být fit, zdravá a šťastná se dokážu velmi dobře vcítit do každého, kdo má stejný či podobný cíl a čelí nadváze nebo obezitě nebo se chce vymanit z nezdravého životního stylu a potřebuje navést na správnou cestu. Vám všem podávám pomocnou ruku…..

Co vám mohu nabídnout?

Mohu vás naučit jak se stravovat zdravěji, jak nalézt cestu k sobě a svoji vnitřní rovnováze, jak najít sebe a svou sebehodnotu.

Naučím vás sestavit si jídelníček ze zdravějších potravin a být fit a šťastní.

Navedu Vás k tomu opustit staré nefungující vzorce chování a nastavit ve svém životě nové a fungující začátky.

Ukážu Vám, jak najít souvislosti ve vašem životě, které vás doposud ovlivňovaly a nebo ovlivňují.

Naučím Vás umět si vybrat vhodnou potravinu, která nebude v rozporu se zdravějším a plnohodnotnějším stravování. Naučím vás nebát se jíst večer (všeobecně řečeno) a udělat si z jídla kámoše – reaguji na dietní postupy jím naposledy v 17 h a pak jdu spát před půlnocí a hladovím. Nemusí to být pro vás trápení. V některých případech je to žádoucí, jindy je to jen trápení se. Osvětlím vám kdy ano a kdy ne podle vašich potřeb.

Naučím vás, jak porozumět signálům vlastního těla a věřit si, být konečně jednou provždy fit a šťastní.

Nehledejte u mě žádné ZÁZRAČNÉ přípravky na hubnutí !!!
Nehledejte u mě žádné koktejly a prášky ani pilulky a elixíry !!!

Hledejte sílu jídla a skutečných potravin a sebe samých. Hledejte u sebe chuť žít.
Já  jsem žena, maminka tří dětí, manželka a samozřejmě bych našla několik dalších přívlastků, kdo jsem… 🙂 
Myslím si, že mám velkou empatii a dokážu se vcítit nejen do role matek, manželek a žen, ale i do role mužů a využívat tedy i své schopnosti pro poradenství pro muže.
Poskytuji i poradenství pro sportovce, kteří potřebují poradit se svým jídelníčkem, aby měli dostatek energie a podávali ty nejlepší výkony.
Konzultovat můžeme – osobně v poradně v Jičíně – viz mapa
– on-line – messenger, whatsap, telefonicky, emailem

Kdo mě skutečně potřebuje a může u mě získat cenné rady a motivaci?

Ti, co si sami neporadí a hledají někoho kdo jim pomůže a poradí ve výživě, když chtějí:
– hubnout zdravě
– přibírat zdravě
– správně jíst při sportovních aktivitách

– ti, co si neví rady s jídelníčkem pro jejich dítě
– ti, co mají doporučení od lékaře, obezitologa, nutričního terapeuta a neví si rady s jídelníčkem
– ti, co chtějí znát výsledky analýzy svého těla – kolik mají v těle svalů, tuku, vody, jak se cítí jejich tělo, tedy na kolik let se cítí. Kolik by měli minimálně sníst na své potřeby při svém denním režimu
– ti, co už zkusili všechno možné a mají pocit, že na ně nic nefunguje a zůstanou s nadváhou či obézní už napořád
– ovšem hlavně a jen ti, co se rozhodli ve svém životě něco změnit bez výmluv, že to nejde pro to, či ono… kde je vůle.. je i cesta 🙂 VŽDY

Nebudu s vámi řešit jen aktuální situaci, půjdeme hlouběji, k příčině vašich nezdarů v hubnutí, najdeme příčinu a budeme se snažit společně o to změnit váš příběh….

Cílem mého poradenství je abyste byli po spolupráci se mnou už jen FIT A ŠŤASTNÍ 🙂 a uměli si sami sestavit správný jídelníček.

Při individuální spolupráci leckdy saháme za hranice klasických výživových služeb a jdeme opravdu do hloubky vašeho nitra, abychom vyřešili problém, který se opakuje ve vašem životě stále dokola.
Poradenství vnímám jako poslání a velice mě naplňuje a baví. Dělám vše celým srdcem a co nejindividuálnějším přístupem. Nebojte se mi napsat, vše se dá řešit. Podám vám pomocnou ruku.

Neustále se sebevzdělávám a to studiem aktuálních trendů, novinek nejen ve výživě, studiem odborných publikací a knih. Sleduji nejnovější studie o vlivu psychosomatiky na zdraví člověka, o výživě a sportovním výkonu. Absolvovala jsem intenzivní půlroční kurz poradce pro výživu a suplementaci s celostním zaměřením. Kurz výživy dětí,. Kurz nordic walking. Kurz co nevíme o mléce od Martina Jelínka. Kurz sportovní výživy a studuji dál, protože ve výživě je potřeba se vdělávat neustále.
Celostní a individuální přístup je pro mě nepostradatelnou součástí života a poradenství sobě i ostatním. Více o mě v úvodu.

Co spolu řešíme osobně či on-line komunikací?

Vaše stravovací návyky, které jste doposud ve svém životě uplatňovali. Hledám způsob, jak vám doporučit to nejlepší pro váš životní styl a doporučím vhodné změny.

Na osobní konzultaci vám provedu analýzu těla segmentálním analyzátorem založeným na bioimpendaci IN BODY.

Probereme spolu vše co vás ovlivňuje a doporučím vhodné změny. Sestavím vám jídelníček přímo na vaše aktuální potřeby a zvolíme společný cíl.

Změna přichází zevnitř. Nebojte se spolu to zvládneme a já vám tu pomocnou ruku ráda podávám.

Zhubnout můžete hned několika způsoby

Hladověním, půstem, dietou atdp. – ale – neudržíte si zdravou štíhlost, nenaučíte se zdravě a správně jíst a postupem času nebudete ani fit ani šťastní. Zhubnutá kila se vám vrátí rychle nebo plíživě zase zpět.

Se mnou se naučíte nehladovět, dosyta se najíst a při tom ještě hubnout a hlavně konečně ZHUBNOUT JEDNOU PRO VŽDY 🙂 
Je to jen na vás, co za cestu si vyberete.

Pokud o to nepožádáte nebo to vyloženě nepotřebujete,  nebudu Vám nabízet žádné doplňky stravy, ani suplementy. Se mnou nebudete hladovět, ani si odpírat kvalitu. Respektuji Vaše chutě a zásady pestré stravy, kde je povoleno vše, ale s rozumnou mírou. 

NIC ZE ZÁKLADNÍCH POTRAVIN NENÍ ZAKÁZANÉ.

Naučím vás správně a zdravěji jíst.
Vyznat se v obalech potravin.
Nakupovat rychle a efektivně.
Zvolit vhodné cvičení pro vás.
Sestavit si jídelníček dle vašich chutí.
Pracovat s kalorickými tabulkami a sestavovat si v nich jídelníček.
Pokud jste se dlouhá léta stravovali nevhodně, máte zatížené trávení, rozhozený metabolismus a oslabenou slinivku, slezinu, žaludek atd. právě pro vás je vhodná změna režimu ve stravování. Stravou můžeme řešit a podpořit i různá onemocnění. Vhodnou stravou lze předcházet mnoha onemocněním.

Nejsem prodejcem žádných “dietních koktejlů apod. Pracuji pouze s čerstvými, běžně dostupnými potravinami.

Už žádné jo-jo efekty, ale vyvážená, pestrá strava podpořená zdravým pohybem sebeláskou !

Jak na sobě pracuji?

VZDĚLÁNÍ:

SOŠ Podnikání a služby 2008-2002, 2003-2018 – PČR
2018-2021 – Kurzy a semináře týkající se nutričního zaměření, výživy a suplementace, konference pro odborníky ve výživě a nejen v ní.
2020 – Státní zkouška akreditovaná MZČR složená zkouškou u autorizované osoby v oboru výživového poradenství a suplementace
/nejvyšší možné základní vzdělání v oboru výživového poradenství v ČR, s Europassem/

Další kurzy a vzdělávání se:
2018 – Výživa, hubnutí a suplementace Kurzy Atac
2018- Výživa dětí – Kurzy Atac
2018 – Výživa ve sportu – Kurzy Atac  
+ Seminář – Atac – Co nevíte o mléce
2019- 2020- REKVALIFIKAČNÍ KURZ výživy s akreditací MŠMT – Institut zdravého života Welko
2017-2021 – Pravidelné školení a semináře z oblasti výživy a suplementace
–  Webinář výživa mladých sportovců /Ing. Hana Střítecká, PhD. a Mudr .Marie Skalská/
2018-2021 – On-line konference Institutu moderní výživy

PUBLIKACE: články na blogu kalorických tabulek, vlastní publikační tvorba
SPOLUPRÁCE a PUBLIKACE: kalorické tabulky www.kaloricketabulky.cz, BLOG kalorických tabulek
KNIHY A E-BOOKY: Tištěná kniha Kalorické tabulky s recepty – několik receptů ode mě, jídelníčky ode mě a také moje proměna s kalorickými tabulkami

Moje e-booky – 1) Jak zdravě jíst a zhubnout v každém věku – s recepty 
                           2) Fit s Makytou – s recepty 
více o e-boocích a jak objednáte v sekci Knihy a e-booky

Pořádám i besedy o zdravém životním stylu a hubnutí?

MÁTE ZÁJEM USPOŘÁDAT BESEDU VE SVÉM MĚSTĚ, VESNICI? NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT.

Jsem moc vděčná spolku Kopidlenské žížalky za tak skvělou atmosféru a zázemí, které mi bylo poskytnuto. Bylo to, myslím, opravdu prima odpoledne pro všechny.

Během 3,5 hodiny jsme si užily zábavu,  zdravější občerstvení – které jsem připravila.

Proběhlo měření na speciální váze Tanita, ke zjištění svalové hmoty, tuků, vody v těle, proteinů, hustoty kostí, viscerálního tuku, metabolického věku atd.

Další besedy pořádám ve své poradně v Jičíně, dle vyhlášených termínů, případně je možné si mě pozvat do svého prostoru. 

Těším se na další besedy s vámi všemi….

Jak mužete začít měnit svůj život? A jak vám mohu pomoci já?

Vyberte si svého poradce, kouče a důvěřujte mu 🙂

Navažte s ním vztah a nechte se vést…

Cokoliv se vám nezdá nedělejte, ale konejte v tom nejlepším přesvědčení, že tohle je správné pro vás a v tom nejlepším zájmu. 

Pokud jste si jistí tím, že jídlo, které jíte je v pořádku a je pro vás tou správnou volbou, jste zdraví, fit a spokojení, nic si neodpíráte, prostě máte jídlo jako palivo a máte radost z toho co jíte, pak je to v pořádku.

Hubnutí nemusí a v mé režii ani není žádné trýznění, žádné odpírání, hladovění, ani nemusíte kupovat předražené doplňky, potraviny, koktejly, krabičkové diety apod. Prostě jíte a sestavujete si jídlo z běžných surovin, které seženete dneska již snad v každém městě a to i tom menším.

Hubnutí se mnou je přirozený proces, kdy jen budete vhodně volit potraviny s rozmyslem a dostatkem živin, kterými tělo konečně vyživíte a ono nebude mít důvod ukládat si zásoby. Začnete jíst čistěji a přirozeněji a začnete se mít víc rádi a dopřávat si ten čas pro sebe. Nikdo jiný vám tuhle péči nedá. Je to váš život. V kuchyni nemusíte trávit celý den. Nemusíte si odpírat svá oblíbená jídla – jen je budete připravovat rozumně a zdravěji.

Moje recepty jsou rychlé, chutné a zdravé a co je nejlepší – většinou jsou to rychlovky –  do půl hodiny hotové hlavní jídlo, svačinky ještě dříve.

Nevíte si rady se svým jídelníčkem? 

V začátku vám pomohu a jídelníček na vaše potřeby vám sestavím. Zohledním vše co je potřeba- zdravotní stav, nařízenou dietu, intolerance, nebudete tam mít to, co nejíte. 
Jídelníček obsahuje celé recepty s gramáží individuálně nastavenou pro vaše potřeby z potravin, které v jídelníčku chcete mít a které preferujete plus s potravinami, které vám doporučím.

Změňte to, co vás už nenaplňuje – poznejte se, mějte se rádi a uzdravte se !!! 
Naučte se jíst výživněji, zdravěji a čistěji. 
Naučte se milovat se a rozmazlovat sebe i své blízké. 

Se mnou to dokážete!!!

!!! Pokud neplánujete změnu a nehodláte na svém dosavadním způsobu života nic měnit, pak vám nemohu pomoci !!!

Nedokáži vám poradit pokud máte nějaký zdravotní problém, vážný, který byste měli řešit s odborníkem – lékařem. Já neléčím, nejsem lékař. Mohu vám ovšem v souladu se zdravým životním stylem navrhnout výživový a suplementační plán a vhodnou změnu životního stylu, kterou pak můžete se svým lékařem, ke kterému docházíte případně konzultovat, v případě, že se s nějakou nemocí léčíte a potřebujete dohled lékaře.

Pokud chcete užívat suplementy a proteiny a máte k tomu dobrý důvod nebo ho spolu najdeme, pomohu vám vybrat ty správné pro vás. Jiné zázračné koktejly, prášky, gely, pilulky, dietní výrobky, sumplementy s kterými se moje praxe neztotožňuje a nejsou v souladu se zdravějším životním stylem, vám doporučovat a schvalovat nebudu ani pokud na tom budete trvat, protože pak vám nemohu pomoci najít přirozenou rovnováhu ve vašem životě.

Co říkají mí klienti?

Ked uz som myslela, ze to nepojde, tak to islo! 

Nie vzdy s usmevom a optimizmom, ale aj tazsie dni sa dali zvladnut. Januar 2019 – April 2019 ?-12kg ? Dakujem za nadstavenie kalorickeho prijmu, plno uzitocnych rad a podporu.

Petra

Spokojená klientka

Maty je úžasná osoba. Poradí, pomůže, inspiruje…

Dlouho jsem se plácala s nastavením maker, ale Maty mě zachranila. Jím podle jejího doporučení a momentálně ukrajuji z devátého kila. Bez hladu a s ohromným množstvím energie. Děkuji Market. Jsi prostě jednička ?

Katka Zdrálková

Spokojená klientka

Musím jenom a jenom doporučit!!!

Veliká pomoc při nastavovaní maker.Díky jejímu nastavení se mi daří váhu snižovat a jsem na váze jakou jsem dlouho neměla.Kdo chce se sebou něco udělat můžete se s důvěrou obrátit na Maty???

Renata Hamplová

Spokojená klientka

Partneři